Králíček na vodítku

Podnikáte-li se svým králíčkem výlet do přírody, potřebujete pro začátek vodítko. Vzrušující nové prostředí může zvíře vylekat, takže uteče a hned tak se nevrátí. Zkuste si pak takového čilého králíčka chytit. Později vodítko raději odložte. Měli byste ale vždycky brát s sebou, abyste na něj mohli při nejhorším králíčka vzít, když se třeba vynoří nějaký pes. 

Jako vodítko pro králíka se hodí například kočičí postroj z měkké přírodní kůže s vodítkem, zakoupený v prodejně s potřebami pro chovatele drobného domácího zvířectva.

Používání vodítka vyžaduje značný cit. Králíčka není možné na něm vodit stejně jako psa. Takového neposedu, s váhou jeden až jeden a půl kilogramu a skutečně droboučkou stavbou těla nesmíme chtít ovládat silou. Je třeba, aby to rodiče vysvětlili také svým dětem. Především mladší děti jsou často příliš netrpělivé a tahají a škubají králíčkem ve směru, kterým má jít. Avšak zakrslý králíci nechodí - hopsají, skáčou, kličkují. Rádi zmizí v křoví, odkud pak nechtějí jít dlouho ven. pomůže tu jen trpělivé čekání a laskavá domluva. V žádném případě netahejte silou nebo prudce vodítkem, mohli byste zvířeti způsobit bolest. Raději svému králíčkovi předem znemožněte, aby se schoval v houštině. Raději ho včas opatrně vezměte a dejte ho na nějaké jiné, přehlednější místo na trávníku. 

zdroj: WEGLEROVÁ, Monika. Zakrslý králík : Jak na to. Havlíčkův Brod : Vasut, 2002. 63 s.
 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Webnode